Aprillivalgus Viljandis

Aprillivalguselt viis parima elektriku tiitli koju Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane

 

Teisipäeval, 26. aprillil kuulutati Viljandi Kutseõppekeskuses pärast kahepäevast pingelist kutsemeistrivõistlust Aprillivalgus 2016 välja tänavune parim noor elektrik. Esikoha pälvis Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane Rain Lang.

Teisel kursusel sisetööde elektriku kutset omandav Rain Lang rõõmustas, et kutsevõistluse võit tuli sel korral Tartusse. „Tulin koolisisesel võistlusel kolmandaks, kuid üleriigilisel võistlusel esimeseks. See näitab, et Tartu Kutsehariduskeskuse tase on kõrge,“ kommenteeris võistlusi Lang ning lisas, et võidu tõi talle kiirus, korrektsus ja töökindlus.

Tulevikuplaanidest rääkides soovib Lang pärast kaitseväeteenistust kaks aastat elektrikuna töötada, et omandada B-klassi pädevustunnistus. „Tööpakkumine tehti mulle juba praegu, kuid lisaks töötamisele soovin end kindlasti erialaselt pidevalt täiendada ning ei välista ka edasiõppimist,“ kirjeldas Rain enda unistusi.

Kutsevõistluse Aprillivalgus teisele ja kolmandale kohale tulid Tallinna Polütehnikumi õpilased, vastavalt Vladimir Minotškin ja Lennart Tamm.

Võistluse peakohtuniku ja Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu kutse andmise osakonna juhi Arvo Ulla sõnul oli võistlejate tase tänavu keskmine ja tulenevalt võistlejate erinevast koolitusastmest ka erinev.

„Võistlusülesanne oli väga lähedane neljanda taseme elektrikute ehk kooli lõpetavate õppurite kutseeksamile. Sellest tulenevalt oleksin võistlusel lootnud näha paremat sooritust,“ märkis  Ulla.

Positiivseks peab Ulla seda, et võistlusel saavad nii õpilased kui ka juhendajad väga hea tagasiside, milliste teadmiste ja oskuste arendamisele tuleks õppetöös rohkem tähelepanu pöörata. „Sel moel saame lisaks kutsevõistluste taseme tõstmisele ka elektriku kutseala kutseõppeasutuste ja tööandjate koostöös arendada,“ lisas ta.

Aprillivalgusel osales kuus võistlejat Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Polütehnikumist, Tallinna Kopli Ametikoolist, Narva Kutseõppekeskusest ja Viljandi Kutseõppekeskusest.

Aprillivalgus 2016 fotogalerii: https://www.dropbox.com/sh/d2prk4zshc65a66/AADwMCLGyuQEpuJnwPxUPrKma?dl=0 (Fotod: Jaanus Alnek)

Elektrikute kutsemeistrivõistluse ülesannetega saab tutvuda SA Innove kodulehel: http://www.innove.ee/et/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/kalender/2016/elektrik-2016

Kõikide kutsemeistrivõistluste kulgu ja galeriisid näeb kutseharidus.ee Facebooki fännilehel: https://www.facebook.com/kutseharidus.ee.

Kutsemeistrivõistlust korraldas SA Innove koostöös Viljandi Kutseõppekeskuse ja Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liiduga. Võistluse läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.