Elektriautode laadimisvõrgustik ei pruugi kavandatud ajaks valmida Delfi Majandus 24. mai 2011 17:26 Kasutamata saastekvootide eest autotootjalt Mitsubishi saadavate elektriautode laadimisvõrgustik ei pruugi 2012. aasta lõpuks

Delfi Majandus; Foto: A.Putting
24. mai 2011 17:26
                     
 
Kasutamata saastekvootide eest autotootjalt Mitsubishi saadavate elektriautode laadimisvõrgustik ei pruugi 2012. aasta lõpuks valmis saada, ütles SA KredExi divisjoni juht Mirja Adler.

Ta möönis elektriautode projekti hetkeseisu tutvustaval infoüritusel, et kiirlaadijate paigalduseks vajalike liitumispunktide ja muu vajaliku taristu rajamiseks ja sellega seonduvate küsimuste lahendamiseks on liiga vähe aega, vahendas ERRi uudisteportaal.
"Aga meil ei ole mingit varianti," tunnistas ta. Adleri sõnul tuleneb laadijate valmimise tähtaeg 2012. aasta lõpp Mitsubishiga sõlmitud lepingust.

"Me teeme kõik, mis meie võimuses, et me saaksime selleks ajaks valmis ja meil on ainus lootus see, et kui tekivad mingid objektiivsed põhjused, miks see asi venib, siis me peame Mitsubishiga uuesti läbi rääkima, kas tähtaega on võimalik pikendada," märkis ta.
Plaanide järgi läheb elektrilaadimistaristupakkumiskutse välja juunis, pakkumiste tähtaeg on august ja leping sõlmitakse septembris.