Elektrilevi tõhustab 15 miljoni euro eest kiirreageerimist

12.06.2012, 09:19ÄRIPÄEV

Võrguettevõtja Elektrilevi sõlmis kolmeaastase lepingu SLO Eesti ASiga, kes tarnib elektrivõrgu hoolduse ja remondi materjale. Elektrimaterjalide kolmeaastase tarne maht on ligikaudu 15 miljonit eurot.
“Lepingus on kaks olulist uuendust,” ütles Elektrilevi hangete osakonna juhataja Koit Semjonov. “Esiteks oleme määranud materjalid, mille tarne peab olema tagatud kahe tunniga – sellega kindlustame, et rikke kiire kõrvaldamine ei jää materjali või seadme puudumise taha,“ lisas Semjonov. Tema sõnul on katkestuste korral kiire reageerimine Elektrilevile oluline eesmärk. „Kui möödunud aastal kõrvaldasime enam kui 70% riketest kahe tunni jooksul, siis tänavu oleme seadnud sihiks seda näitajat veelgi parandada,“ märkis ta.
Teise muudatusena on hankepartneriga kokku lepitud kasutatud elektrimaterjalide ja -seadmete ladustamise tingimused, mis loob eelduse nende tõhusaks taaskasutuseks. Materjalide taaskasutamine on mõistlik, kui näiteks võrgu arengu tõttu tuleb liin ümber ehitada, kuid osa vana liini materjale on veel töökõlblikud. “Lepinguga tekib tervikpilt töökorras seadmete laovarust eri piirkondades, mis muudab materjalide kasutamise efektiivsemaks,” selgitas Semjonov.