Elektrivaldkonna parimad on Eleväli, Elrek-Mont ja Klinkmann Eesti

Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit EETEL tunnustab oma häid majandustulemusi näidanud liikmeid. Möödunud aasta majandustulemuste järgi on parimad elektri- ja automaatikatöid tegev Eleväli, elektrivõrkude ehitaja ja hooldaja Elrek-Mont ning tööstusautomaatika- ja elektrifitseerimislahenduste pakkuja Klinkmann Eesti.

Märt Viileberg, EETELi juhatuse aseesimees ja tegevjuht ütleb, et koroonaviirusele vaatamata on elektritööde maht kasvanud nii möödunud kui ka käesoleval aastal. „Sel sügisel  on kutsekoolides elektriku ja automaatiku erialal õppima asunud üle aastate rekordarv, ligimale 300 noort. See annab kinnitust elektri kui tulevikuala populaarsuse kasvust,“ lisab Viileberg.

EETEL valib enda liikmete seast igal aastal parimad käibe ja selle kasvu, puhaskasumi ja selle kasvu, rentaabluse, varade puhasrentaabluse (ROA) ja bilansimahu järgi. Kümne parima hulka jõudsid veel Kagu Elekter, Ensto Ensek, Harju Elekter Elektrotehnika, Merko Infra, Pluvo Eesti, Leonhard Weiss ja Elektritsentrum.

Rein Piusi, Eleväli juhatuse liikme sõnul ehitati möödunud aastal päikeseparke lausa  gigavattides, mistõttu läks ettevõttel majanduslikult hästi. „Stardipauk anti taastuvenergia toetusega, aga kindlasti jätkub päikeseparkide ehitamine elektrihinna hüppelise kasvu järel ka ilma toetuseta,“ on ta veendunud. Eleväli 2020. aasta käive oli 25 miljonit eurot ja ettevõte annab tööd 40 inimesele.

Ardi Eskel, Elrek-Mont juhatuse liige räägib, et head tulemused on saavutatud tänu partnerlusele Enefit Connectiga, kelle ülekandeliine ja alajaamasid Ida-Virumaal hooldatakse. Lisaks tegeletakse andmesidevõrkude viimase miili lahenduste välja ehitamisega. Ettevõtte käive oli 2020. aastal 6 miljonit eurot ja tööd antakse 27 inimesele. Elrek-Mont ühines sel aastal Connecto Eestiga.

Kerly Hendriksoni, Klinkmann Eesti juhi ütlust mööda realiseerusid eelmisel aastal mitmed pikaajalised tööstuse digitaliseerimise ja automatiseerimise projektid ning kasvas üldine nõudlus selle valdkonna lahenduste järgi. Klinkmann Eesti käive oli 2020. aastal 3 miljonit eurot ja tööd antakse 8 inimesele.

EETELi TOP 2021 esikümnesse mahtusid veel Kagu Elekter OÜ, Ensto Ensek AS, HE Elektrotehnika AS, Merko Infra AS, Pluvo Eesti OÜ, Leonhard Weiss OÜ ja Elektritsentrum AS.

Fotol vasakult Ardi Eskel, Rein Pius ja Kerly Hendrikson. Erik Riikoja foto.