Praktiline sügispäev Ülikool kui koostööpartner

EETELi sügispäev korraldati seekord 21. oktoobril Tallinna Tehnikaülikooli Mektory ruumides. Koha valik seondus tihedalt sügispäeva raames peetud seminari ning paneeldiskussiooni teemaatikaga – fookuses oli ettevõtete ja ülikoolide vaheline koostöö. Enne seminari külastati TTÜ elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi kõrgepingetehnika, mikrovõrkude, valgustehnika laboreid ning Mektorys asuvat XR-keskust.

Ettevõtjad said teada millega laborid igapäevaselt tegelevad ning kuidas nad saavad ettevõtetele nende töös kasulikud olla. XR- keskuses oli võimalik ka ise virtuaalreaalsuses näiteks BIM mudelis mööda hoonet ringi liikuda ning elektrijuhtmeid ’taga ajada’.

Seminari sissejuhatuse tegi EETELi arendusnõunik Katre Eljas, kes tutvustas peamisi ülikoolide ja ettevõtete vahelisi koostöövorme nagu, TA alane koostöö, laboriteenuste kasutamine, praktikakohtade pakkumine tudengitele, aga ka pikaajalisemaid koostöövorme nagu tööstusdoktorantuur (või -magistrantuur). Paneeldiskussioonis osalesid EETELi ettevõtjad Jevgeni Lištšina (Pluvo Eesti OÜ) ja Taavi Klaos (Eleväli AS) ning Argo Rosin (TTÜ inseneriteaduskonna teadusprodekaan) ning Heigo Mölder (TTÜ elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi insener ning mitme ettevõtte juhatuse liige). „Ülikool kui koostööpartner“ jututeemad keerlesid ümber ettevõtete ja ülikoolide vahelise koostöö – uuriti nii ettevõtjate kui ülikoolide kogemusi koostööst, samuti, mis on peamine võti, et koostöö laabuks, kas ja miks üldse koostööd peaks tegema ning millised on vastastikud ootused koostööle. Kokkuvõttes nenditi, et oluline on võtta mõlemat poolt kui võrdväärset partnerit ning kui ettevõtjal jääb oma teadmistest vajaka, siis alati tasub ülikoolidelt nõu küsida – ülikoolid on tänulikud ettevõtete reaalsete väljakutsete lahendamisele kaasa aitamise võimaluse eest.

Seminari järelvaatamine

Paneeldiskussiooni järelvaatamine