Neljandal kvartalil liitusid EETELiga W.EG. Eesti, Ascandic ja Corle

 

Uue liikmena astus EETELi liikmeks elektri sisetööde tegija Ascandic ning elektritööde ettevõtjate liiduga taasliitusid elektrivõrkude ehitaja Corle ja elektrimaterjalide müüja W.EG. Eesti. Lisandunud liikmed on huvitatud elektri valdkonna korrastamisest ja ühisest arendamisest Eestis.

W.EG. Eesti juhatuse esimehe Timo Raimla sõnul tuldi EETELisse, kuna ettevõte on viimased neli aastat elektrimaterjalide hulgimüügi valdkonna turuliider ja selles rollis tuleb võtta teatav vastutus. „EETEL vajab juba pikemat aega uuendusi ning värskendust. Sellel aastal EETELi uue tegvjuhi Kaarel Jänese initsiatiivil sõnastatud strateegilisi eesmärke ja väljakutseid on palju. Need tuleb vormida konkreetseteks tegevusteks ja kindlasti soovime EETELi uueks muutmisel olla teatud valdkondades eestvedaja ja arvamusliidri rollis,“ sõnas Raimla.
W.EG. Eesti pakub elektrimaterjale ning elektrimaterjalidega seotud lahendusi ehituse, elektrivõrkude, tööstuse ning valgustuse valdkonnas. 2022. aastal jõutakse müügituluga 60 miljoni euroni ning ettevõttes töötab üle saja oma ala spetsialisti. Eestis on 14 esindust ja teeninduspunkti, kuulutakse Würth Gruppi.

Corle juhatuse liikme Saamuel Rõigas räägib EETELisse astumist kommenteerides, et ühiselt tehes jõutakse rohkem. „Tänased makromajanduslikud väljakutsed ühiskonnas on nii kaalukad, et nende edukas lahendamine saab toimuda vaid koostöös teiste turuosalistega. Ühes teiste liidu liikmetega saame anda ka enda panuse Eesti energeetika arengusse.“ Meie jaoks on oluline sisukas ja koordineeritud kommunikatsioon teiste turuosalistega. Soovime olla kursis plaanide, võimaluste ja uute tehnoloogiatega meie valdkonnas, lisab Rõigas.
Corle tegutseb energeetika ning telekommunikatsiooni valdkonnas. Ettevõtte põhitegevus on side- ja elektrivõrgu ehitustööde teostamine ning päikeseparkide ja koostootmisjaamade arendamine. Corle annab tööd 40 inimesele, ettevõtte käive 2021. aastal oli 5,5 miljonit eurot.

Ascandicu juht Innar Pinn ütleb, et nende ettevõte astus EETELisse sooviga korrastada ehitajate ja elektripaigaldajate tegevust objektidel. Tema hinnangul tuleks kehtestada kava, mis on elektriku tööd ja mis ei ole ja mis järjekorras ehitajad ja elektrikud oma töid teevad. „Freesitud kaablikanalite kinni pahteldamised, avade ja soonte freesimised ning tuletõkketööd peaksid olema ehitaja teha, tihtipeale tahetakse aga, et neid teeksid elektrikud. See raiskab meie ressursse, lisaks ei kannata elektriprojektid tihti mingit kriitikat. Projekteerijad ei taha vastutust võtta ning ka see pool tuleb konkreetsemalt määratleda,“ räägib Pinn.
Ascandicus on ametis 24 inimest, ettevõtte 2021. aasta käive oli 3,6 miljonit eurot.