Tallinna Tehnikaülikool ja ABB AS sõlmisid ulatusliku koostöölepingu

Krõõt Nõges, 11.01.2012 16:38

Tallinna Tehnikaülikool ja ABB AS sõlmisid 11. jaanuaril raamlepingu, mille eesmärk on määratleda kahe organisatsiooni vahelise koostöö üldine strateegia ja põhimõtted. Lepingule kirjutasid alla TTÜ rektor Andres Keevallik ja ABB Balti riikide juht Bo Henriksson.

Koostööleping hõlmab õppekavade arendamist, tudengite ja teadlaste praktikat, stipendiume ja talendijuhtimist, teadustööde juhendamist, teadus- ja arendustegevust ning täiendõpet ja koostööprojekte.

„Täna sõlmitud lepinguga viisime ABB ja Tallinna Tehnikaülikooli koostöö uuele tasandile,“ kinnitas Bo Henriksson. „Senine koostöö sai palju selgemad raamid ning juurde lisandus mõlemale osapoolele olulisi tegevusi. Olen veendunud, et raamlepingus sätestatud tegevused aitavad kaasata  uusi välisinvesteeringuid, mis tähendab ka uute inseneritöökohtade lisandumist. Kõige olulisem on aga võimalus aidata kaasa Eesti kõrghariduse arengule.“

„Oleme TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses arendanud aktiivselt ülikooli ettevõtlussuhted,“ märkis keskuse direktor Tea Varrak. „ABB on meile suur ning väga oluline partner.“

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 130 000-le inimesele sajas riigis.

11.01.12 @ 16.38, Ülikool, Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus